MedSpace

Na czym polega zabieg peelingu?
Istotą peelingu jest złuszczanie naskórka powodujące odsłonięcie głębszych warstw skóry, stymulujące ją do regeneracji. Wielokrotne powtarzanie pozwala na likwidację różnych problemów estetycznych- płytkich zmarszczek, przebarwień, plam soczewicowatych, trądziku.
Czy te same peelingi wykonuje kosmetyczka?
Lekarz stosuje znacznie wyższe stężenie kwasów np.70-procentowy kwas glikolowy , a kosmetyczka może stosować tylko 30- procentowy. Stosowanie wyższego stężenia pozwala na zmiejszenie ilości zabiegów potrzebnych dla uzyskania tego samego efektu.
Jakimi kwasami dysponuje lekarz?
W gabinecie można stosować kwas glikolowy, migdałowy, pirogronowy, trójchlorooctowy, mlekowy, salicylowy, azelainowy oraz peeling retinolowy.Każdy jest dobierany w zależności od rodzaju skóry, problemu dermatologicznego oraz oczekiwań pacjenta.
Jaki peeling jast polecany dla skóry dojrzałej?
Najskuteczniejsze peelingi wspomagające regenerację to peelingi oparte na retinolu- najsilniej działającym składniku odmładzającym.Są to Yellow Peel, Retises CT oraz Cosmelan.

Retinol w połączeniu z innymi kwasami w tych peelingach silnie stymuluje odnowę skóry, zwiększa jej ukrwienie, a tym samym odżywienie. Efekty jego działania to wzrost napięcia, nawilżenia skóry oraz poprawa owalu twarzy. Systematyczne stosowanie tych peelingów umożliwia odłożenie w czasie zabiegów wypełniania zmarszczek lub liftingu twarzy.
Czy skóra delikatna, wrażliwa na czynniki zewnętrzne, naczyniowa może być złuszczana peelingiem?
Do skóry wrażliwej stosuje się peelingi delikatne np. kwas migdałowy, azelainowy.

Złuszczanie dotyczy wtedy warstwy rogowej naskórka, a stymulacja jego głębszych warstw powoduje jego pogrubienie. Dzięki temu staje się bardziej sprężysty, nawilżony i mniej reaguje na czynniki zewnętrzne.
Jak przebiega złuszczanie po zabiegu?
Złuszczanie zależy od głębokości peelingu i zaczyna się przeważnie w trzecim dniu po zabiegu oraz trwa dwa-trzy dni.W tym czasie konieczna jest fotoprotekcja i stosowanie preparatów wspomagających regeneracje naskórka zaleconych przez lekarza. Nie wolno odrywać łuszczącego się naskórka.
Czy mogą wystąpić jakieś objawy niepożądane?
Takie objawy jak rumień lub lekki obrzęk mogą występować przy głębszym złuszczaniu, nie są to wtedy objawy niepożądane, a lekarz uprzedza o tym pacjentkę przed podjęciem decyzji dotyczącej terapii.