Dlaczego warto stosować mezoterapię?
Jest to sprawdzona od wielu lat metoda pozwalająca na wprowadzanie w skórę koktajli substancji leczących i odżywczych. Zapobiega procesom starzenia skóry, zmniejsza wypadanie włosów oraz zwalcza cellulit.
Jakie substancje stosuje się do mezoterapii?
Krzemionka - jest naturalnym budulcem tanki łącznej, sprzyja regeneracji kolagenu i elastyny, szczególnie polecana dla skóry tracącej jędrność-wpływa na jej strukturę, wzmacnia, wypełnia nierówności i zmarszczki oraz jest skuteczna przy wypadaniu włosów.
DNA-kwas dezoksyrybonukleinowy - główny czynnik odpowiedzialny za naprawę i odnowę komórek, nawilża. Skuteczny w regeneracji skóry dojrzałej, może stanowić uzupełnienie peelingów.
Kwas hialuronowy - silnie nawilża, wiążąc duże ilości wody w skórze, stymuluje fibroblasty. Polecany do skóry odwodnionej, pozbawionej sprężystości. Wypełnia drobne zmarszczki.
NCTF - koktajl składający się z witamin, aminokwasów, minerałów. Przywraca skórze dojrzałej naturalną aktywność regeneracyjną.
Preparaty do regeneracji włosów - dekspantenol, minoksydyl.
Preparaty do redukcji cellulitu - L-karnityna, kofeina, wyciąg z karczocha, TRIAC.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg może wykonywać tylko lekarz za pomocą delikatnej igły przeznaczonej do tego zabiegu. Jeśli pacjent odczuwa dyskomfort to jest przed zabiegiem znieczulany kremem. Po dezynfekcji wykonywane są wstrzyknięcia co 5-10 mm na całej powierzchni wymagającej regeneracji.
Czy zabiegi się powtarza?
W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów zabiegi powinno się powtarzać w zależności od problemu , najczęściej 1 zabieg co 7 dni przez miesiąc, potem 1 zabieg co 2 tygodnie przez kolejny miesiąc. Lekarz na bieżąco ocenia efekty terapii i modyfikuje częstotliwość. W celu uzupełnienia leczenia, jeśli jest to konieczne, zaleca dietę i leki do stosowania w domu.
Jakie są objawy niepożądane po zabiegu?
Mogą wystąpić pojedyncze siniaczki lub wybroczyny-aby ich uniknąć stosujemy Auriderm XO. Może się pojawić rumień, obrzęk jako reakcja na nakłucia igłą. Objawy te najczęściej mijają po godzinie od wykonania zabiegu.
Kiedy nie powinno się stosować mezoterapii?
Jak wszystkich zabiegów wykonywanych w celach estetycznych nie zaleca sie wykonywania u kobiet w ciąży lub karmiących. Przeciwwskazaniem jest również wysiękowe zapalenie skóry, infekcje skóry oraz rany otwarte.